Jak prowadzić wideospotkania KGW ?

Nie zawsze jest potrzeba do odbywania wideo rozmów. Czasami chcemy podzielić się swoim przepisem na szarlotkę, który zdecydowanie bardziej czytelny będzie w formie tekstu. Tu pomocne nam będą dwie rzeczy: grupa na Facebooku oraz zbiorowy czat na Messenger.

 Jak założyć grupę na Facebooku?

Nie musicie posiadać konta swojego koła na Facebooku. Grupę można założyć również z prywatnego konta, w każdym z przypadków proces zakładania jest taki sam.

Wystarczy, że wchodząc na swoje konto, kliknij przycisk WIĘCEJ  i następnie wybierz z listy Grupy. W prawym górnym rogu znajduje się przycisk Utwórz Grupę. Dodaj jego nazwę, np. nazwę swojego KGW+grupa i gotowe.

Tak samo wygląda zakładanie grupy z profilu twojego koła. Po lewej stronie w kolumnie kliknij przycisk Grupa  następnie kliknij przycisk Utwórz społeczność.

Gotowe! Teraz w prawym górnym rogu możesz dodać członków twojego koła do społeczności poprzez kliknięcie plusika. Konwersacja na grupie działa tak samo jak rozmowy  na twojej prywatnej tablicy. Każdy z uczestników może zacząć nowy wątek poprzez dodanie:

– tekstu

– filmu

– zdjęcia

– ankiety

Pod postem możecie komentować dany wątek.

Przewagą grup nad konwersacją w Messengerze jest uporządkowana struktura i łatwość znalezienie interesujących was wątków. Jeśli szukacie jakiegoś zdjęcia wystarczy kliknąć w menu u góry Zdjęcia  i odnaleźć interesującą cię fotografię.

Czat Messenger/wideorozmowa. Rozmowa na Messengerze nie musi odbywać się tylko pomiędzy dwoma użytkownikami.

Jak dodać kolejnych rozmówców?

Wystarczy, że otworzysz okno czatu z koleżanką z koła. W prawym górnym rogu okna rozmowy znajduje się niebieski trybik kliknij w tą ikonę. Następnie kliknij w przycisk Utwórz grupę i dodaj członkinie koła. Jeśli chcesz bardziej spersonalizować grupę możesz zmienić jej kolor/nazwę/ikonę emoi wybierając odpowiedni przycisk z rozwijającego się menu niebieskiego trybika. Rozmowy na czacie są mniej uporządkowane i raczej nie przysłużą się aktywnej pracy nad jakimś zadaniem. Są za to świetnym uzupełnieniem grupy na wątki mniej istotne i na pewno dużo łatwiej i szybciej jest się na nim komunikować niż na grupie.

Jak stworzyć wideorozmowe?

Mając już grupę na Messengerze wystarczy, że któraś z was kliknie w prawym górnym rogu na niebieską ikonę kamery (rozpocznij grupową rozmowę wideo). W tym momecie zadzwonisz do wszystkich członków grupy, dlatego ważne jest żeby każdy z was był na to gotowy. Można korzystać z tej opcji zarówno w telefonie jak i za pomocą kamery w laptopie. Wideorozmowy świetnie sprawdzają się przy pracy zespołowej, małych szkoleniach. Jeśli, któraś z was chce pokazać reszcie jak robi najlepsze ciasto na pierogi to wideo czat będzie bardzo pomocny.