Wyjątkowe święta Wielkiejnocy. Jak w ramach KGW można się do nich przygotować?

W tym roku święta Wielkiejnocy będą naprawdę wyjątkowe. Wszystko zmierza ku odwołaniu/przesunięciu wszystkich masowych wydarzeń kościelnych jak procesje i nabożeństwa Wielkiego Tygodnia. Święta- symbolicznie oczywiście się odbędą a transmisje mszy świętych pozostaną w telewizji/Internecie.

Jak w takim razie jako KGW możemy wspólnie przygotować się do obchodu tych świąt?

  1. Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. To oczywiście jedna z wspólnych propozycji. Składniki niezbędne do przygotowania palmy można kupić za pomocą allegro.pl. Z uwagi na ograniczenia w wychodzeniu z domu polne rośliny można zastąpić bibułą. Za pomocą wideo rozmowy na Messengerze możemy wspólnie tworzyć palmę oraz uczyć się jej wykonania zgodnie z tradycją. Jeśli w waszym kręgu nie ma nikogo kto mógłby przekazać wam wiedzę jak takie kwiaty wykonać z bibuły całą wiedze znajdziecie w serwisie Youtube.pl np. klikając w ten link https://www.youtube.com/watch?v=n1dy_t3QNmQ. Głosowanie na najlepszą palmę może odbyć się za pomocą formularza Google, waszej grupy Fb lub czatu na Messengerze.
  2. Wspólne malowanie jajek. Szczególnie treściwe dla młodszego pokolenia będzie malowanie naturalnymi metodami takimi jak łupiny od cebuli czy czerwone buraki. Niezależnie od metody warto zrobić to razem podczas wideo rozmowy.
  3. Przygotowywanie koszyka ze święconką. Mamy już jajka, to teraz czas na pozostałe składniki J
  4. Przepisy świąteczne. Tutaj dowolność- wspólne gotowanie na kamerce jest możliwe. Już samo podzielnie się na grupie przepisami na święta będzie dla wszystkich bardzo pomocne. Jak przygotowania w waszym KGW?