Jak podejmować decyzje w twoim KGW bez fizycznego spotykania się?

W obecnej sytuacji nie mamy fizycznej możliwości spotkania się i podjęcia decyzji w swoich KGW. Część z nich może poczekać z uwagi na odległe terminy lecz na pewno w każdym kole pojawiają się sprawy, które wymagają nagłego podjęcia decyzji. Zarówno dyskusja na czacie jak i wideo rozmowa nie stwarza warunków do demokratycznego zagłosowania. Jeśli przewodnicząca zagłosuje jako pierwsza wyznaczy sposób głosowania dla reszty grupy. Dużo prościej i sprawiedliwej dla sprawy będzie skorzystać z prostego i darmowego narzędzia jakim jest formularz Google.

  1. Wejdź na stronę https://www.google.pl/intl/pl/forms/about/ i wybierz opcję Formularz prywatny po lewej stronie.
  2. W lewym górnym rogu kliknij w ikonę plusa pusty formularz.
  3. Jesteś teraz w menu nowej ankiety. Nadaj nazwę sprawy którą chcecie przegłosować np. wybór koszulek dla KGW.
  4. Jeśli głosowanie ma tylko dwa warianty np.; projekt 1, projekt 2 to potrzebujesz dodać kolejne możliwości wyboru. Kliknij w biały kwadracik pytanie i w pojawiającym się okienku po prawej stronie kliknij w pierwszą od góry ikonę plusika.
  5. Możesz zmienić rodzaj pytania z zamkniętego (odpowiedź tak/nie) na otwarte (napisz co o tym myślisz). Wystarczy że klikniesz po prawej stronie w przycisk jednokrotny wybór i z listy wybierzesz odpowiadającą ci możliwość głosowania.
  6. Jeśli głosowanie ma zdjęcia możesz dodać je do formularza. Klikając w pytanie w menu po prawej stronie czwartą od góry opcją jest przycisk dodaj zdjęcie. Jeśli masz na swoim dysku zdjęcia np. propozycji koszulek dla twojego koła możesz je tu umieścić.
  7. Po zakończeniu edycji, dodaniu pytań i odpowiedzi kliknij w prawym górnym rogu przycisk Wyślij i wybierz drugą opcję (wyślij przez: link). Klikając w zszywacz z linkiem pojawi ci się adres formularza z głosowaniem. Wystarczy że skopiujesz ten link i wkleisz go do Messengera w grupie.
  8. Uczestnicy klikając w link otwierają ankietę, głosują i zatwierdzają wybór nie widząc głosowania reszty członków.
  9. Przewodnicząca/osoba zakladająca formularz widzi wyniki głosowania w tym samym miejscu w którym go tworzyła. Po oddaniu wszystkich głosów udostępnia wyniki reszcie.